Pardubická malá hala TipSport arény byla tentokrát svědkem prvního čtvrtfinálového utkání NBLL 2017 mezi domácím LC, který skončil na šestém místě po základní části, a týmem ForFun z Radotína, který byl po základní části soutěže na místě třetím. Pardubice od začátku zápasu působily ospalým dojmem a hosté naopak chtěli velmi sebejistě zúročit tabulkovou převahu a roli favorita.

Obraz hry tomu odpovídal, Východočeši měli problémy zejména v koncovce. Nedostatek klidu a skvělé zákroky brankáře Dominika Siky, je poměrně demotivovali. Sebejistě hrající ForFuny se obraně nedařilo plně pokrývat a zejména smrtící rychlé a přesné střely byly důvodem, že si vypracovali pětibrankový náskok. Skóre 1:6 nevěstilo pro domácí opravdu nic pozitivního. Hosté tak v poklidu zdánlivě kráčeli k letošnímu prvnímu vítězství v play-off.

To by ale nebyly Pardubice, aby celou věc nezkomplikovaly, tentokráte v dobrém smyslu slova. Hrstka pardubických fanoušků hnala domácí do útoku, začalo se dařit v zakončení, probudil se i elitní střelec Pardubic Jan Skokan, soustředěná obrana začala pokrývat nejnebezpečnější hráče hostů Tomáše Žipaje a Adama Kostku. Pardubicím se tak do konce základní hrací doby i za cenu trochu šťastného vlastního gólu hostů podařilo v poslední minutě vyrovnat na 8:8.

Následovalo prodloužení na „náhlou smrt“. V této fázi hry se Pardubickým poslední dobou daří a tak i jejich sebevědomí bylo úplně jinde než na začátku zápasu. Šance se střídaly na obou stranách a ForFuni šli dokonce do přesilové hry. Domácím se však podařilo oslabení ubránit zejména několika zázračnými zákroky matadora Jana Sadílka v brance a vzápětí po individuální akci jistě zakončil opět Jan Skokan a Pardubice tak nakonec v tomto utkání zvítězily v poměru 9:8 a mají tak lepší výchozí pozici pro odvetu, která se uskuteční v pondělí 29.5.2017 od 19:30 hodin v Praze – Radotíně.

LC Pardubice vs. ForFun Radotín 9:8 (1:5, 0:1, 3:1, 4:1, 1:0)

Branky domácích: Skokan 5, Žák, Rydzak, Novotný, Smaza
Branky hostů: Šrůta 2, Martínek 2, Kostka A. 2, Friedl 2